Perakende Satış Teknikleri Eğitimi

Müşteri satın alma kararı verene kadar çeşitli aşamalardan geçer. BU aşamalarda mantık ve duygusal faktörler öne çıkar. Satıcının görevi bu aşamalarda müşteriyi bilgilendirmek ve yönlendirmektir. Mağazacılıkta başarılı olan satıcıların alışkanlıklarını bu eğitim sürecinde uygulamalarla sizlere göstereceğiz.

BU EĞİTİM PROGRAMINDA KATILIMCILAR NE ÖĞRENECEKLER:
Mağaza satış kadrosundaki satış ve danışman personelin birebir müşteri ilişkilerini geliştirmesini ve sektöründe uzman ve danışman olmasının önemini ve tekniklerini gösteren uygulama ve work-shoplar. Etkili satıcı olmak için ürün ve çözümleri bir danışman gibi bilmek ve müşteriye yol göstermek gerekir. Bu eğitimde önce kendi iletişim ve ikna tekniklerinizi geliştirmeyi sonra ürün ve çözümlerinizi şirketinizin müşteriye faydaları ile tanıtmayı öğreneceksiniz. İlk İzlenim koçluğu, Karşılama beden dili göz teması, ses tonu kullanımı, müşteri tipi analizi ürün ve çözümlerde nasıl danışmanlık verebiliriz konularında bilgi sahibi olacak ve alım zaman kredisini nasıl değerlendireceğinizi ve satış kapamayı nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz.

Devamını oku...

Kilit Müşteri Yönetimi Eğitimi

Kilit Müşteri Yönetimi yani İngilizcesi Key Account Management eğitiminde gelirlerinin % 80 ini % 20 müşterisinden elde eden kurumlardaki müşteri yönetim sistemini anlatıyoruz. Uluslararası ve bir çok yerel şirket bu yönetim tarzını uygulayarak başarılarını geliştiriyorlar. Örneğin taahhüt işi yapanlar, kamu veya özel sektörde ihalelere katılanlar, ya da distribüter veya dikey pazarlarda birkaç müşteriyle cirolarının % 80 ini yapanlar bu eğitime muhakkak katılmalı ve kilit müşteri planı yapmayı öğrenmelidir. Kilit müşteri planları, şirketin üçer aylık yönetim ve değerlendirme toplantılarında bütçenin ve kaynakların nasıl kullanılacağını belirler.

BU EĞİTİM PROGRAMINDA KATILIMCILAR NE ÖĞRENECEKLER:
Kurumların kilit müşterilerine satış yapan üst düzey satış yöneticilerinin yetkinliklerini arttırmak ve kilit müşteri planlarının nasıl hazırlanacağını öğrenmek. Kilit müşteri yöneticisinin özellikle ihtiyacı olan bazı yetkinlikleri Kuş bakışı bakma yeteneği, Finansal Rasyolar, Tablo Okuma, İç ve dış Lobicilik, İlişki Matriksi oluşturmak ve tahmin radarı tekniklerini geliştirmek.

Devamını oku...

Kanal Yönetimi Eğitimi

Kanalı memnun etmenin yolları, uygulamalı ve birlikte tartışarak firma özeli örnekler ortaya çıkartılarak, şirket ve şirket kanal ortaklarının sürekliliğini ve karlılığını sürdürmek üzere hazırlanmış bir eğitim programıdır. Çalışmanın amacı, katılanların Kanal ve onun iş hayatındaki önemi konusunu anlamalarını sağlamak, doğru kanal ortaklarının seçim kriterlerini öğrenmek, kanal ortakları ile ulaşılabilir ortak hedefler ve stratejiler saptamak, kanal ortaklarını desteklemek, kanal ortaklarını anlamak, kanalı yönetmek ve kanal ile para kazanmak.

BU EĞİTİM PROGRAMINDA KATILIMCILAR NE ÖĞRENECEKLER:
Kurumların hangi çözüm ortaklarını hangi bölgeler veya çözümler hangi kriterlere göre seçecekleri, bayilerin ürün veya coğrafi bölge olarak mı örgütlenmelerinin stratejilerini, Bayi destek programlarının nasıl yapılması gerektiğini, doğru bayi veya kanal ortağının nasıl seçileceğini ve dönem bazlı nasıl değerlendirileceğini bu çalışmada detaylı bir şekilde öğreneceksiniz.

Devamını oku...

Danışman Satıcı Eğitimi

Satış hem matematik hem de duygusal bir çalışmadır. Müşteriler kendilerine bir şey satılmasından hoşlanmaz, ancak onlar satın almak için uzman danışmanlara ihtiyaç duyarlar, satış danışmanı onların gerçek ihtiyacını anlayacak sorular sorabilmeli ve ihtiyaca uygun ürün ve çözümleri onlara yol göstererek sunmalıdır. Müşteriler güven duydukları kişilerle iş yaparlar. Danışman satıcı bu teknikleri size uygulamalı olarak göstermektedir.

BU EĞİTİM PROGRAMINDA KATILIMCILAR NE ÖĞRENECEKLER:

Şirketin satış kadrosundaki deneyimli satış personelinin birebir müşteri ilişkilerini geliştirmesini ve sektöründe uzman ve danışman olmasının önemini ve tekniklerini gösteren uygulama ve work-shoplar. Etkili satıcı olmak için ürün ve çözümleri bir danışman gibi bilmek ve müşteriye yol göstermek gerekir. Bu eğitimde önce kendi iletişim ve ikna tekniklerinizi geliştirmeyi sonra ürün ve çözümlerinizi şirketinizin müşteriye faydaları ile tanıtmayı öğreneceksiniz. İkna etmenin en iyi yolu pazarlık etmektir Fikirlerinizi ve çözümlerinizi karşı tarafa kabul ettirmek için farklı müzakere teknikleri uygulamalı olarak bu eğitimde gösterilmektedir.

Devamını oku...