Etkin İletişim Zoom Eğitimi

Gün
Saat
Dakika
Saniye
Başlangıç 26.12.2020 09:00 Bitiş 27.12.2020 15:00
Yer: Zoom
Kategoriler: İletişim Eğitimleri
Tıklamalar: 212
TANITIM VİDEOSU:


EĞİTİM AMACI:

İletişim yönetim silahlarının en önemlisi hâline gelmiş durumdadır. Dört temel iletişim becerisi konuşma, dinleme, yazma ve okumadır. Birçok insan da bu becerilere zaten sahip olduğunu söylüyor.

Acaba gerçekten sahipler mi? Ya da siz sahip misiniz?

İkna etmek ve gerçekten duyulmak için kelimeleri, tam anlamlarını ifade ederek en etkili şekilde kullanıyor musunuz? Dinlemek belki de en güç edinilen iletişim becerisidir. İnsanların söylediklerini gerçekten duyuyor musunuz? Yazabilirsiniz, fakat kelimeleriniz söylemek istediklerinizi gerçekten ifade edebiliyor mu? Her gün okumak zorunda olduğunuz binlerce kelimeyi anlama kapasitenizi geliştirebilir misiniz?

İletişim insanların birbirini daha iyi anlayıp yakınlaşmalarını sağlayan ve toplumsal değişmeyi çok yönlü etkileyen bir uygulamalar bütünüdür. Toplumla yoğun bir etkileşim içinde olup hizmet alanına giren konularda, tüm bireyler toplumu ikna ederek onları amaçlarına ortak kılmak, katkı ve katılımlarını almak, kendisi ile iş birliği yapmalarını sağlamak durumundadırlar. Bunu yapabilmek için topluma bilgi aktarmaları, eğitmeleri ve bu amaçla toplumla iletişim halinde bulunmaları gerekmektedir. Bu eğitimde modernleşen ihtiyaçlara cevap vermek için bireylere düşen görevler ve doğru iletişimin nasıl sağlanabileceği anlatılmaktadır.

 • Bireylerin birbirlerini daha yakından tanımasını ve doğru anlamasını sağlayarak, kendi iletişim tarzımızı belirlemek
 • İletişimdeki olası çatışmaları önlemek ve etkin iletişim kurallarını incelemek
 • Kendinizi davranışsal açıdan daha detaylı olarak tanımak ve etkin beden dilini kullanabilmek
 • İletişim eksikliğinden kaynaklı aksaklıkların, alınganlıkların ve kırgınlıkların önüne geçebilme şansı kazanmak
 • Farklı dinleme türlerini ve iyi dinleme becerilerinin önemini incelemek
 • Bireylerin birbirlerini daha iyi tanımalarını, daha iyi anlamalarını ve aralarında daha güçlü iletişim kurmalarını sağlamak
 • Etkili iletişim teknikleriyle geri bildirim verme becerimizi geliştirmek
 • İletişimin nasıl çalıştığı ve özgüveni yüksek ve akıcı iletişim kurmanın nasıl olduğunu anlamak
 • Katılımcılara doğru ve etkili iletişimle istedikleri etkiyi yaratmak amaçlı özgüven ve enerjiyi sağlayacak araçları kazandırmak

  EĞİTİM ÖNCESİ VE SONRASI DESTEK KAYNAKLARI İÇİN TIKLAYIN  

Etkin İletişim 180 Dakika uzaktan sınıf eğitimini aşağıdaki düğmeye tıklayarak satın alabilirsiniz. (490 TL.)

Vade Farksız 3 Taksit, ya da 9 ay taksitle kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.

180 Dakika Sınıf Eğitimi Satın Al

Eğitmenler

 • Prof. Dr. Buket Aksu

  Prof. Dr. Buket Aksu

  Buket Aksu, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olmuş, Doktora eğitimini, Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Teknoloji Ana Bilim Dalı ve Bradford Üniversitesi – İngiltere’de tamamlamıştır.

  Sosyal Bilimlerde de Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalında Yüksek Lisans yapmıştır.

  1982 yılında başladığı İlaç Sanayii’nde İlaç Ruhsatlandırma, İhracat, Pazarlama Bölümlerinde görev yapmış olup, Altınbaş Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışma hayatını sürdürmektedir.

  Türk Eczacılar Birliği Eğitmeni de olan Dr.Aksu eğitimcinin eğitimi, liderlik, sunum teknikleri, takım performansı, iletişim, koçluk gibi Kişisel gelişim eğitimlerini vermektedir.

  Uluslararası ve Ulusal düzeyde, 100’ün üzerinde seminere katılmış, davetli konuşmacı olarak 80’den fazla konferans vermiş, çeşitli toplantılarda ve üniversitelerde panelist olarak yer almıştır. Ayrıca uzman olduğu Kalite Tasarımı konusunda Uluslararası kitap bölümü ve makaleleri mevcuttur.

  Aksu ayrıca  birçok Ulusal ve Uluslararası derneğin Yönetim Kurlu üyesidir.

x