Soru Sorma Teknikleri Eğitimi

Soru sormak, zihnimizin belirli bir algoritmik düzen içerisinde sistematik olarak düşünmesini ve kendimizi ifade etmemizi sağlayan dinamiklerden biridir. Özellikle iş hayatında bazı cevapları almak hepimiz için önemlidir ve çoğu zaman kaçamak cevaplar ile karşı karşıya kalırız. Bu durumda devreye soru sorma teknikleri ile doğru soru sorma sanatı girer ve istediğimiz cevapları çok kısa süre içerisinde toparlayabiliriz. Bu eğitimde bu teknikleri öğreneceksiniz

Devamını oku...

Geri Bildirim Verme Eğitimi

Bu eğitimde geri bildirim sürecini anlayarak, geribildirim türlerini fark edecek, geribildirim verme yöntemlerini öğreneceksiniz.

Geri bildirim verme konusunda kendinizi geliştireceksiniz.

Devamını oku...

Etkili Dinleme Teknikleri Eğitimi

Etkin iletişimin yarısı olan dinleme is ve özel hayatımızda ilişkilerimizi güzelleştirecek, aranır ve istenilen kişi olmamızı sağlayacak, çatışmaları önleyecek çok değerli bir beceridir. Bu bölümde aktif dinlemenin ögeleri – odaklanma, duyguları okuma,  hatırlama, görsel ve sözsel geri bildirim verme, beden dili pratik çalışmalar ile verilmektedir.

Devamını oku...

Davranış Tarzlarına Uyum Eğitimi

Bu çalışmada Nüfusun yüzde 75 i sizden farklı davranışlar gösterdiğini anlayacaksınız.

Farklı düşünür farklı kararlar verirler, zamanı farklı kullanırlar, farklı bir tempoyla çalışırlar, farklı bir biçimde iletişim kurarlar, heyecan ve duygularını farklı biçimde çözerler, strese farklı çareler bulurlar, çatışmalarda farklı davranışlar gösterirler.

4 Davranış tarzını nasıl tanıyacağımızı ve bu tarzlarla iletişimde onlara nasıl uyum sağlayacağımızı öğreneceğiz. Başkaları ile iyi ilişki kurabilmek başarının ölçüsü olmaktadır.

 Robert/Dorothy Bolton

Devamını oku...