Yönetici Asistanlığı Eğitimi

Bu eğitimde katılımcılara: sağ kol olmak, yöneticiyi yönetmek, problemleri filtre etmek, gereksiz toplantıları ve ziyaretçileri engellemek, önceliklere önem vermek, yöneticinin yaptığı işi ve sorumlulukları paylaşmak, kendi zamanını ve dosyalarını yönetirken, yöneticinin zamanına ve dosya sistemine uymak ve yönlendirmek gibi konular gösterilir. İç ve dış müşterileri memnun etmek, yöneticiyi asiste etmek ve zamanını yönetmek için bu eğitimde uygulamalı çalışmalar ve canlandırmalar ile etkili yönetici asistanı teknikleri gösterilmektedir.Katılımcıların deneyimlerine göre sınıfta farklı gruplar oluşturularak uygulamalar yapılmaktadır.Telefonla destek ve müşteri rehberliği günümüzde kurumların çok öenmli ve kaçınılmaz bir hizmeti olarak öne çıkıyor. Yeni bir müşteri oluşturmanın maliyeti çok yüksek iken, bazen bir telefon görüşmesi ile mevcut iyi bir müşterinizi tamamen rekabete kaptırabilirsiniz. Kurumunuzu arayanlara kurumsal bir marka mesajı verecek müşteri destek hattınız için bu eğitim size çok şey katacaktır.

BU EĞİTİM PROGRAMINDA KATILIMCILAR NE ÖĞRENECEKLER:
Bu eğitim sonunda kurumunuzun yönetici asistanları daha etkili bir iletişimle iç ve dış müşterileri memnun edecek becerilerini geliştirecek ve bu eğitimde öğreneceği, olumlu ilk izlenim yaratma, etkili soru sorma, etkili dinleme ve empati yapma teknikleri ile toplantı yönetimi dosyalama yazışma ve yöneticinin zamanını yönetme konusunda sonraki iş yaşamında daha başarılı olacaktır.

Devamını oku...

Telefonda Satış Eğitimi

Satış duygusal bir eylemdir. Karşı tarafta güven uyandırmadan ve ilgi çekmeden satış yapamazsınız. Telefonda güven uyandırmak için profesyonel karşılama yapmak, etkili dinlemek, ihtiyacı anlamak, doğru ve uzman sorular sormak gerekir. Telefonda bilgi vermek ile satmak arasında çok fark vardır. Önce karşımızdaki kişi de ilgi uyandırmalı, sonra satılacak ürün veya servisin özelliklerini fayda olarak sunmalıyız. Faydaları sunarken karşımızdaki kişinin satın alma kriterlerini sorgulamamız gerekir. Doğru kriteri yakalayan kişi satışı yapar. Satıcının en önemli sermayesi müşteri ve ürün bilgisidir.

BU EĞİTİM PROGRAMINDA KATILIMCILAR NE ÖĞRENECEKLER:
Telefonla konuşma teknikleri, telefonda satış teknikleri, ikna etme, satışı kapama, hedefe ulaşma. Telefonda satış aslında en zor işlerden biri, ancak bu programda göstereceğimiz tekniklerle işleriniz kolaylaşacak. Başarılı satıcılar diğerlerine göre farklıdır. Yürüyüşünüzden, tüm davranışlarınıza kadar her alanda sıra dışı olduğunuz görünümünü vermeniz gerekir. Ne yaparsak başarılı oluruz? Etkin sunuş becerileri ve teklif hazırlama başarılı satıcılar için olmaz ise olmaz yeteneklerdir. Bu yetenekler, çok kolay geliştirilebilir. İyi de ne yapalım? İtirazlar ile başa çıkma ve satışı kapatma becerileri de çok önemlidir. Siparişi alma ve sözleşme müzakerelerinde deneyim çok önemlidir. İşte buna da cevaplarımız hazır. Tüm bunları iyi başarabilmek için zaman yönetimi becerileri de çok önemlidir. Zaman yok ki? Biz var diyoruz. Bu eğitimizde, tüm bu satış becerilerini gözden geçirip, müşteriye satışta farklı neler yapmamız gerektiğini göstereceğiz.

Devamını oku...

Etkili Müşteri İlişkileri Eğitimi

Telefonla destek ve müşteri rehberliği günümüzde kurumların çok öenmli ve kaçınılmaz bir hizmeti olarak öne çıkıyor. Yeni bir müşteri oluşturmanın maliyeti çok yüksek iken, bazen bir telefon görüşmesi ile mevcut iyi bir müşterinizi tamamen rekabete kaptırabilirsiniz. Kurumunuzu arayanlara kurumsal bir marka mesajı verecek müşteri destek hattınız için bu eğitim size çok şey katacaktır.

BU EĞİTİM PROGRAMINDA KATILIMCILAR NE ÖĞRENECEKLER:
Bu eğitim sonunda kurumunuzun müşteri ile doğrudan iletişimde olan çalışanları, müşteriyi daha etkili bir iletişimle memnun edecek becerilerini geliştirecek ve bu eğitimde öğreneceği, olumlu ilk izlenim yaratma, etkili soru sorma, etkili dinleme ve empati yapma teknikleri ile sonraki iş yaşamında daha başarılı olacaktır. İletişim usluplarına göre özel davranışların nasıl olacağını, kişileri ikna etmek ve sinirli müşterilerle başa çıkmak için neler yapabileceklerini öğreneceklerdir.

Devamını oku...

Telefonda Etkili İletişim Eğitimi

Telefonla iletişim yüz yüze iletişimden daha zordur. Karşınızdaki kişinin nasıl bir ortamda olduğunu ve neler yaşadığını yanında kimin olduğunu o anda bilemediğinizden konuştuklarınızın anlaşılıp anlaşılmadığını kontrol etmeniz gerekir. Beden dilini göremediğinizden tepkileri ancak sorarak keşfedeceksiniz. Bu eğitimde telefonda beden dilinizi ses tonunuzla nasıl göstereceğinizi de işleyerek, sonraki görüşmelerinizde daha iyi anlaşılır, ve daha iyi anlatan kişiler olacaksınız.

BU EĞİTİM PROGRAMINDA KATILIMCILAR NE ÖĞRENECEKLER:
Kurumunuzu aradığınızda sizi karşılayan ve çözüm sunan çalışanların etkili konuşmasını iç/dış müşteriler ile profesyonel, olumlu ve yakın ilişkiler kurmalarını istiyorsanız bu eğitimi almalısınız. Böylece sadık müşteriler yaratmalarına katkıda bulunabilir ve ortak kurumsal mesajların verilmesini sağlayabilirsiniz.
İş hayatında iletişimin yüzde 80’i telefonla yapılmaktadır. Telefonla iletişimde profesyonel kurallar, sihirli kelimeler ve yasak deyişler, bekletme ve aktarma kuralları, ses tonunu doğru kullanma, karşılama ve uğurlama kuralları, soru sorma ve etkili dinleme teknikleri, empati yapma ve geri besleme teknikleri bu eğitimle işlenmektedir.

Devamını oku...

Telefonda Tahsilat Eğitimi

Bu eğitim setini aldığınızda, tahsilat yapmayı sevecek, zor müşterilerle ve ödemeyi geciktirmeyi alışkanlık haline getirmiş müşterilerinizle iletişimde etkili olmaya başlayacaksınız. Bazı müşterilerinizin gerçekten zor durumda olduğunu, bazılarının ise geç ödemeyi bir strateji olarak uyguladıklarını fark edeceksiniz. Bu eğitim setinde Etkili tahsilat yapanların örnek davranışları, tahsilat konuşmalarında yapılan yanlışlar, Çağrı öncesi hazırlığın önemi, Etkili açılış cümlesi nasıl hazırlanır? Etkili Ses Tonu Çalışması, Karşı tarafın niyetini anlama soruları? Sorgulama teknikleri, Ödeme gücü var mı? (Pazarlık),Ne yaparsam ikna ederim, Ödül veya ceza Nasıl sunulur, tartışmadan itirazlara karşılık verme, Nasihat yerine tavsiye, Tahsilat aktivite planı ve iş süreçleri konuları işlenmektedir.

BU EĞİTİM PROGRAMINDA KATILIMCILAR NE ÖĞRENECEKLER:
Telefon ile para tahsilatı yaparken işimizi kolaylaştıracak önemli iletişim tekniklerini öğrenecek, farklı tarzda kişileri ödemeye nasıl ikna edeceğinizi göreceksiniz. Müşterinin ödeme niyeti var mı? Ödemeye gücü var mı? Bu bilgileri öğrenmek için sorgulama tekniklerini öğreneceksiniz. İkna etmek ve anlaşmaya varmak için hangi cümle kalıplarını ve soruları kullanacağınızı göreceksiniz.

Devamını oku...