İnsanları ikna ve etkileme Teknikleri:

Bu eğitim setinde iş ve özel hayatınızda daha başarılı ve mutlu olmak için insanları etkilemenin önemini ve nasıl yapacağınızı göstereceğiz. İnsanları etkilemek, sizi dinlemelerini sağlamak, sizin tavsiye ve önerilerinizi dikkate almak, sizi sevmek ve beğenmek anlamına gelir.

Sizden etkilenen insanlar sizi kolay kolay unutmazlar. Bu eğitim sonunda eğer öğrendiklerinizi uygulayıp alışkanlık haline getirirseniz, hayatınızda büyük değişiklikler olacağını garanti ederim.

Telefonda Etkili İletişim:

Şirketinizi aradığınızda sizi karşılayan ve çözüm sunan çalışanların etkili konuşmasını iç/dış müşteriler ile profesyonel, olumlu ve yakın ilişkiler kurmalarını istiyorsanız bu eğitimi almalısınız. Böylece sadık müşteriler yaratmalarına katkıda bulunabilir ve ortak kurumsal mesajların verilmesini sağlayabilirsiniz.
İş hayatında iletişimin yüzde 80’i telefonla yapılmaktadır.Telefonla iletişimde profesyonel kurallar, sihirli kelimeler ve yasak deyişler, bekletme ve aktarma kuralları, ses tonunu doğru kullanma, karşılama ve uğurlama kuralları, soru sorma ve etkili dinleme teknikleri, empati yapma ve geri besleme teknikleri bu eğitimle işlenmektedir.

Telefonda Tahsilat:

Telefonda tahsilat yapmak için bazı teknikleri bilmek gerekir. Ödül ve ceza kuralı tahsilat için gereklidir. Para ödemek dünyada en sıkıcı ve istenmeyen şeydir. Öte yandan günümüzde ödeme yapmak isteyenler de nakit sıkıntısı çektiklerinden zaman kazanmak isterler.
Telefonda doğru kişiye ulaşmak çok zor oluyor, beni yetkili kişiye bağlamıyorlar?
Telefonu açan kişi doğru kişi olmasına rağmen bana yerinde yok diye cevap veriyor?
Doğru kişiye ulaştığımda param yok nasıl ödeyeceğim diyor? Bu eğitimde benzer zorlukları nasıl aşacağınızın çözümlerini bulacakasınız.

Etkili Müşteri İlişkileri:

Bu eğitim sonunda kurumunuzun müşteri ile doğrudan iletişimde olan çalışanları, müşteriyi daha etkili bir iletişimle memnun edecek becerilerini geliştirecek ve bu eğitimde öğreneceği, olumlu ilk izlenim yaratma, etkili soru sorma, etkili dinleme ve empati yapma teknikleri ile sonraki iş yaşamında daha başarılı olacaktır. İletişim usluplarına göre özel davranışların nasıl olacağını, kişileri ikna etmek ve sinirli müşterilerle başa çıkmak için neler yapabileceklerini öğreneceklerdir.

Telefonda Etkili Satış:

Satış duygusal bir eylemdir. Karşı tarafta güven uyandırmadan ve ilgi çekmeden satış yapamazsınız. Telefonda güven uyandırmak için profesyonel karşılama yapmak, etkili dinlemek, ihtiyacı anlamak, doğru ve uzman sorular sormak gerekir. Telefonda bilgi vermek ile satmak arasında çok fark vardır. Önce karşımızdaki kişi de ilgi uyandırmalı, sonra satılacak ürün veya servisin özelliklerini fayda olarak sunmalıyız. Faydaları sunarken karşımızdaki kişinin satın alma kriterlerini sorgulamamız gerekir. Doğru kriteri yakalayan kişi satışı yapar. Satıcının en önemli sermayesi müşteri ve ürün bilgisidir. Bu eğitimde telefonla satış yapan ya da hizmet ve ürünü tanıtan, satış ekibi için randevü alan çalışanlara etkili konuşma ve ikna için, teknikler uygulamalı olarak gösterilmektedir.

Tüm eğitimler uzaktan sanal sınıf eğitimi olarak zoom üzerinden yapılmaktadır.